SAMPO ROSENLEW FORVARDER FR 28

Sampo Rosenlew on klientide vajadusi arvestades valmistanud forvarderi FR28, mis on optimaalne harvendusraieks. See 10-tonnise kandevõimega väljaveotraktor on täienduseks meie harvesteridele. Masina väike omakaal ning väike pöörderaadius võimaldavad kärmesti ja tõhusalt toimetada puidu metsast tee äärde.

Šassii

Forvarderi FR28 kasutatakse peamiselt noores tihedas metsas. Selleks peab masin olema sobivas mõõdus. Väiksed mõõtmed on seotud optimeeritud kaalujaotusega esi- ja tagasilla vahel. FR28 on suurepärase manööverdusvõimega, pöördenurk kuni 45 kraadi. Põhi on sile isegi mootori all. Forvarderi laius on 2720 mm (rehvid 710/40-22,5). Koorma pikkus 3,8 kuni 4,4 meetrit.

Ülekanne

FR28 on varustatud hüdrostaatilise mehaanilise ülekandega. Sõidupump käitab mehaanilist käigukasti. Veojõud jagatakse esi- ja tagasilla vahel, lisaks saab veojõudu jagada iga silla vasaku ja parema poole vahel. Tandemteljed tagavad pideva kuni 13-tonnise veojõu.

Kabiin

Sampo Rosenlew toodab avaraid vaikseid kabiine, mis aitavad operaatoril tõhusalt töötada. Väga hea nähtavus aitab sellele kaasa. Kabiin vastab ametlikele ohutusnõuetele ning on disainitud töötamiseks tihedas harvendusraie metsas, kus kasvama jäetavaid puid ei tohi kahjustada. Kabiinil on palju detaile, mis muudavad juhi töö lihtsamaks ja mugavamaks, nt kapoti avamine elektriliselt. Sellised väiksed detailid lihtsustavad operaatori tööd harvendusraies isegi pikkades vahetustes.

Ergonoomia

Ruumikas kabiinis on erilist tähelepanu pööratud nähtavusele. Tõstuki alumine osa on väga kitsas, pakkudes takistamatut vaadet laadimissuunas. Aknad on tehtud nii, et väga lihtne on näha rattaid. Mootori madalate pöörete, targa hüdrosüsteemi ja tõhusa mürasummutuse tõttu on kabiin hämmastavalt vaikne ja mugav. Kabiin on varustatud pisiasjadega, mis muudavad operaatori töö lihtsamaks ja meeldivamaks, nt jahutusega toidulaegas.

Tõstuk

Forvarderi 10-meetrine tõstuk on valmistatud eelkõige harvendusraie jaoks. Tõstuki madal asend parandab külgstabiilsust ja nähtavust. Tõstuki võib varustada kaaluga, millega saab lisaks puidumahu kontrollimisele takistada ka veoki ülekoormamist.

Käru

Kuigi harvendusraie toodang on enamasti suhteliselt lühike paberipuu, on FR28-ga võimalik vedada ka saepalki. Forvarderi saab tehasest tellida erineva kärupikkusega – 3,8 kuni 4,4 meetrit. Koormavõre on hüdrauliliselt kohandatav.

Hooldus

Arvukad hooldussõbralikud detailid annavad tunnistust Sampo Rosenlewi masinaehituse traditsioonidest. Tõestuseks on näiteks hüdrosüsteemi vaakumpump, mis takistab õlilekke hooldustööde ajal või vooliku purunemise tõttu. Operaator saab pumba süütevõtmega sisse lülitada kohe lekke tekkides. Hüdroõli täitepump takistab igasuguste lisandite sattumist süsteemi. Perioodilise või muu hoolduse käigus pumbatakse õli läbi tagasivoolufiltri. See parandab märgatavalt süsteemi puhtana hoidmist.

Mootor

Jõuallikana kasutatakse pikaaegse Soome tootja Agco Power neljasilindrilist ühisanumdiiselmootorit 49 AWF. Minimaalne kütusekulu koos pikkade hooldusvälpadega tagavad, et selle madala emissiooniga mootori kasutamine ei ole kallis. Mootori võimsus on 124 kW, pöördemoment 700 Nm.

 

 Standardvarustus: konditsioneer, hüdroõli täite- ja vaakumpump, 2 tulekustutit, raadio/CD, hüdrauliline trepp, tööriistakomplekt.

VAATA LISAKS

Close Menu